کسب و کار اینترنتی چیست؟

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
توضیحات
سرفصل ها
کسب و کار اینترنتی چیست؟

 

کسب وکارهای اینترنتی و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

هر نوع فعالیت یا کاری که در فضای مجازی وبه صورت آنلاین از طریق اینترنت صورت گیرد کسب وکار مجازی نام دارد و هریک از ما به نحوی با این مدل کسب و کارا آشنایی داریم.

قابل به ذکر است که انواعی از کسب و کارهای اینترنتی لزوما منجبر به درآمد نمی شود و خدمات رایگانی را ارائه می دهند وگاها ممکن است در قبال این خدمات هزینه ای را نیز انجام دهند.

 

انواع مدل های کسب و کار اینترنتی 

فروش کالا

فروش خدمات 

فروش آموزش و محصولات آموزشی

فروش تبلیغات

 

مزیت کسب و کار اینترنتی چیست؟

 • در این شغل فضا و مکان مفهومی ندارد به عبارتی شما نیازی به ایجاد یک فضای کاری ندارید ومی توانید در هرمکان به فعالیت خود ادامه دهید.
 • محدوده شغلی شما مختض به منطقه جغرافیایی خاصی نیست و نه تنها درداخل کشور و حتی در خارج از کشور نیز میتوانید فعالیت کنید.

 

 • نیازی به سرمایه گذاری اولیه نیست و با کمترین هزینه و یا حتی بدون هزینه می توانید کار خود را شروع کنید.

 

 • وب سایت شما در هر ساعت از شبانه روز فعال است و تعطیلی ندارد و همیشه آماده فروش است .

 

 • محدود به ساعت خاصی برای انجام فعالیت نیست و شما میتوانید در هر ساعت از روزمشغول به کار شوید.

 

 • هر گونه تغییر و اصلاح در این نوع از کسب وکار هزینه ای در بر نخواهد داشت و به سادگی امکان پذیر است .

 

 • به دلیل وقت گیر نبودن این کار شما می توانیدبه طور همزمان چند کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید.

 

 • هزینه های نسبتا پایین بازاریابی و تبلیغات در اینترنت از مزایای دیگر کسب و کار اینترنتی است.

 

معایب کسب و کارهای اینترنتی 

 

در کنار مزایای بسیار این شغل می توان به برخی معایب آن نیز اشاره کرد:

 

 • این نوع کسب وکار زود بازده نیست به عبارتی برای پیشرفت در این کار باید به ان فرصت داد.
 • عدم اعتماد مشتری نسبت به کسب و کارهای اینترتی 
 • هزینه های انبار داری وسختی حمل و نقل کالاهای فیزیکی
 • نیاز به مهارت و خلاقیت بسیار
 • به روز بودن همیشگی

 

اینک به بررسی واقعیت های کسب و کاراینترنتی می پردازیم.

    در ابتدا باید گفت این شغل آنچنان که به نظر می رسد آسان نیست پس اگر تجربه یا مهارتی در این زمینه ندارید این شغل برای شما مناسب نیست. 

بسیاری از افراد بر این باورند که اگر یک سایت اینترنتی داشته باشند می توانند به راحتی کسب درامدهای میلیونی داشته باشد اما در واقعیت همچین چیزی امکان پذیر نیست.

اما چطور می توانیم در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشیم؟

  در ابتدا باید گفت این کار احتیاج به تلاش مستمر دارد.ممکن است اینطور به نظر برسد که راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار 

آسانی است اما ماندگار بودن و موفقیت و کسب درآمد نتیجه پشتکاری شما خواهد بود.

  در گام دوم باید گفت کسب وکار اینترنتی پولساز لزوما نیازی به یک ایده عجیب و نو ندارد بلکه با ایجاد کمی تغییر و بهبود کوچکی در محصولات و خدمات می توان به نتیجه دلخواه دست یافت.

 و در آخرباید گفت که همیشه ایده های اولی بودن دلیل موفقیت شما نمی تواند باشد پس می توانید با بررسی مشکلات و نقایص ایده های قبل و بهبود عملکرد آن ایده پولساز خود را داشته باشید.

شایان به ذکر هست که شما باید در کنار محصولات فوق العاده ای که در اختیار دارید بازاریاب قابلی نیز باشید در غیر این صورت شکست شما حتمی است.

 

آنچه که هر کسب و کار اینترنتی به آن نیاز دارد

در قدم اول شما به یک استراتژی نیاز دارید.باید توجه داشته باشید که افراد بابت اطلاعات قدیمی و تکراری هیچ پولی پرداخت نمی کنند وشما باید دارای محتوایی منسجم و به روزی داشته باشید تا در این بازار رقابت بتوانید عملکرد موفقی داشته باشید.

در مورد محصولات فیزیکی نیز باید گفت شما باید ابتدا نیاز های افراد را بشناسید وسپس مرتبط با آن نیازها محصولی راارائه دهید و اگر استراتژی ای در زمینه فروش نداشته باشید مجبور هستید که از قیمت کالا بکاهید و یا برای آن تخفیف قائل شوید در صورتی که رقبای شما با طراحی استراتژی های کارامد همان کالا را می توانند با قیمت بیشتری به فروش برسانند.

  

 با تمامی اطلاعات فوق الذکر شما اکنون می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

مرحله اول :انتخاب حوزه فعالیت

شما درابتدا باید هدف خود و حوزه فعالیت خود را تعیین کنید و توجه داشته باشید که فعالیت شما باید مستمر و ادامه دار باشد و موضوعی باشد که به آن علاقه دارید و یا در این زمینه مهارت لازم را داشته باشید و باید دارای یک چهارچوب مشخص باشد ونباید موضوعات گسترده و پیچیده ای انتخاب کنید در غیر این صورت قطعا به مشکل بر خواهید خورد.

مراحل انتخاب حوزه فعالیت:

 

1-مشخص کردن هدف خود

شما باید دارای هدفی مشخص باشد و خواسته های خود را بشناسید و برای تمامی کارهایی که انجام می دهید برنامه ریزی داشته باشد و مطابق با برنامه های خود عمل کنید

 

2-شناخت مهارت و تخصص خود

در این مرحله شما باید مهارت های فردی خود را ارزیابی کنید و ببینید در چه زمینه ای تخصص لازم را دارید و تمامی این مهارت هارا یادداشت کنید.

 

3-وجود رقبای زیاد

اگر در زمینه ای که فعالیت میکنید رقبای زیادی داشته باشید قطعا موفق تر خواهید بود.حوزه هایی که رقیب ندارید پس بدانید که خواهانی نیز ندارید. پس بدون هیچ هراسی وارد دنیای رقابت شوید.

 

4-تعداد مخاطبان

توجه به این نکته ضروری است که حوزه فعالیت شما باید مخاطبان بسیاری داشته باشد.هرچه مخاطبان بیشتر باشند درآمد شما به مراتب بیشتر خواهد بود.

مرحله دوم :طراحی سایت 

پس از شناخت و ارزیابی خود اینک وقت آن رسیده که سایت خود را طراحی کنید.برای این کار می توانید از طراحان سایت کمک بگیرید و سایت محبوب خود را با تمامی امکانات راه اندازی کنید.

 

مرحله سوم :راه اندازی فروشگاه اینترنتی 

در این مرحله شما باید وب سایت خود را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.برای این کار شما می توانید با نصب پلاگین بر روی سایت خد آن را به یک فروشگاه با تمام امکانات تبدیل کنید.

 

مرحله چهارم :افزودن تجهیزات و امکانات به فروشگاه اینترنتی خود

این مرحله بستگی به مهارت شما دارید که چه امکاناتی برای کاربران خود بیفزایید. هرچه این امکانات جامع تر و کارا تر باشد موفقیت چشمگیری خواهید داشت.

 

مرحله پنجم :ارائه محصولات

در این مرحله شما باید محصول خود را تولید کنید و برای فروش در اختیار کاربران قرار دهید که این محصولات یا فیزیکی و ملموس هستند و یا محصولات اموزشی و خدماتی.

 

مرحله ششم :افزایش فروش 

در این مرحله شما باید فروش خود را افزایش دهید.اما چگونه؟

با انجام یک سری تکنیک های ساده می توان فروش خود را افزایش داد.

در ابتدا باید در کاربران حس اعتماد بوجود آید تا تبدیل به یک مشتری دائم شوند پس بعد از اولین خرید می توان با ارائه تخفیفات ویژه وپرداخت بن و حق اشتراک تا حدودی در این زمینه موفق بود.

گام بعد بهینه سازی وبسایت است که به اصطلاح سئو نام دارد.وقتی شما کلمه ای را در گوگل سرچ میکنید ده نتیجه برتر به نمایش گذاشته می شود پس شما باید با انجام بهینه سازی برای موتور های جستجو نام  سایت خود را در سطر اول جستجو قرار دهید.

 

مرحله هفتم :ارائه محصول 

در این مرحله محصول باید در بازار هدف قرار بگیرد. پس اگر محصول فیزیکی است باید باید مشتری ارسال گردد و اگر محصول دانلودی است لینک دانلود باید برای مشتری ارسال گردد و محصول باید در اختیار مشتری قرار گیرد.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

کسب وکارهای اینترنتی و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.