اطلاعاتی درمورد بیت کوین و رمز ارزها

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
اطلاعاتی راجع به بیت کوین
توضیحات
سرفصل ها
اطلاعاتی درمورد بیت کوین و رمز ارزها
بیت کوین اولین پولی است که در محیط اینترنت به وجود آمده و به عبارتی نوعی ارز دیجیتال است و مانند وجهی است که در حساب هایمان داریم و می توانیم مشابه آن به خرید آنلاین بپردازیم یا برای کسی پول انتقال دهیم ویا حتی می توانیم به عنوان یک سرمایه در حساب خود نگهداری کنیم.پس چیزی که مشخص است این است که توسط خود مردم کنترل می شود.

 

دو ویژگی اصلی بیت کوین

 

1-از اصلی ترین ویژگی های بیت کوین این است که به دلیل اینکه هیچ بانکی پشتوانه آن نیست پس با همین پشتوانه هیچ چاپ پولی صورت نگرفته و بنابراین هیچ  تورمی در کار نیست.

2-از ویژگی های بارز دیگر این پول دیجیتالی غیر متمرکز بودن آن است و در سراسر جهان این پول خرید و فروش می شود.

 

تاریخچه پول

زمانی انسان ها غار نشین بوده اند و مواد غذایی خود را از حیوانات و گیاهان بدست می آوردند.اما با افزایش جمعیت افراد به دامداری و پرورش گیاهان و محصولاتی از این قبیل پرداختند و از آنجایی که نمی توانستند همه این مواد را برای خودشان نگه دارند پس مجبور شدن آنها را در عوض بدست آوردن محصولاتی دیگر با سایر افراد عوض کنند پس در این مرحله به مبادله کالا با یکدیگر پرداختند.

اما این مبادله نیز مشکلات خودش را داشت.مشکل آن هم عیار سنجش این کالا ها بود .مثلا به این صورت که به جای یک عدد مرغ چند کیسه گندم باید پرداخت می شد؟ علاوه بر آن مشکلات حمل و نقل این کالا ها نیز خالی از دردسر نبود.بعد از آن افرا تصمیم گرفتند که بر اساس مناطقی که در آن هستند یک نوع کالا را ابزار واسطه مبادلات خود قرار دهند که همان حکم پول را داشت.برخی از نمک استفاده می کردند ,برخی دیگر از صدف های دریایی و به همین ترتیب چیزهای دیگر.

اما با مرور زمان که به مقدار این کالا های واسطه افزوده شد,از ارزش آنها نیز کاسته شد. این جریان همینطور ادامه داشت تا افراد به سکه های فلزی ,طلا و نقره رسیدند.اما این سکه ها نیز تا یک مدتی مورد استفاده قرار گرفتند.با وجود اینکه فواید بسیاری از جمله جعل نشدن داشتند اما به دلیل سنگینی بیش از حد و محدود شدن منابع آنها نیز این پول کنار گذاشته شد و پول های کاغذی منتشر شد.

اسکناس هایی که اکنون در اختیار داریم بدون پشتوانه هستند و ارزش پول ها و حساب های بانکی ما وابسته به دولت ماست که این پولها را چاپ و عرضه می کند.

 

بیت کوین توسط چه کسی کنترل می شود؟

همانطور که در ابتدای مطلب بیان شد این ارز دیجیتال تئسط هیچ ارگان ,دولت وشخص خاصی کنترل نمی شود وهمه کسانی که مایل باشند از این ارزهای دیجیتال استفاده کنند باید قوانین مربوطه آن را بپذیرند و رعایت کنند.

گروه های موجود در بیت کوین 

گروه های مختلفی در بیت کوین وجود داردکه مهم ترین آنها سه دسته هستند که نام خواهیم برد.

 

1-استخراج کنندگان (وظیفه انتقال بیت کوین بر عهده آنهاست.) 

 

2-توسعه دهندگان(همان برنامه نویسانی هستند که بهبود عملکرد بیت کوین را در دست دارند و به عبارتی باعث ارتقا آن می شود.)

 

3-نود های شبکه (تمامی دستگاه هایی که به شبکه وصل هستند و ارتباط دارند و یک کپی از تمامی انتقالات را در خود نگه خواهد داشت.)

 

هدف از ساخت بیت کوین چه بود؟

امنیت در بیت کوین حرف اول را می زند.هدف از ساخت این نرم افزار این بود که افراد خود کنترل پولشان را در دست گیرند به همین دلیل یک بانکداری دیجیتال امن است.

هدف دیگر آن رفع مشکل دوبار خرج کردن پول است.پول های دیجیتال به این صورت بوده که شما می توانستید همزمان آنها را در دوجا خرج کنید و تا افراد بخواهند به پیگیری آن بپردازند زمان زیادی از دست رفته است . اگرچه سازمان هایی در این زمینه وجود داشت اما این مشکلچندان  قابل جبران نبوده است.اما چیزی که در ارز دیجیتال برتری دارد این موضوع است که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد چرا که همه این پیگیری ها توسط افراد انجام می گیرد.

بیت کوین توسط چه کسی به وجود آمد؟

با پیدایش بحران های مالی به وجود آمده در سال 2008 شخصی ناشناس با یک نام مستعار (ساتوشی ناکاموتو )مقاله ای را در این زمینه منتشر کرد که هنوز هم هویت آن نا مشخص است .بعد از آن در سال 2009 بیت کوین شروع به کار کرده و در ابتدای مسیر ناکاموتو به همراه افرادی دیگر به بررسی و رفع نواقص بیت کوین می پرداخت اما در سال 2010 به طور کلی ناپدید شد و هیچ ردی از خود جای نگذاشته است.

 

اما چرا ساتوشی ناکاموتو خود را مخفی کرده است؟

شاید مهم ترین آن حفاظت از جان خود بود است زیرا که بیت کوین یک رقیب بسیار بزرگ برای بانک ها عظیم است.

همانطور که گفته شد این ارز دیجیتال در اختیار شخص خاصی نیست و غیر متمرکز است.اگر هویت ساتوشی مشخص می شد این ارز تا این حد به موفقیت دست پیدا نمی کرد زیرا بر علیه آن اقداماتی صورت می گرفت که منجر به بی اعتمادی افراد به این ارز می شد.پس بنابراین ساتوشی این کار را کرد تا مشکلاتی از این قبیل برای آن پیش نیاید.

 

آیا بیتکوین توسط آژانس امنیت ملی آمریکا ساخته شده است؟

این موضوع هوز به صورت یک فرضیه باقی مانده است و گفته می شود که در ابتدا به صورت یک پروژه آزمایشی توسط NSA بوده و بعدا ارز دیجیتالی را وارد آن کرده است.

بسیاری از الگوریتم های کشف شده در بیت کوین شباهت بسیاری به الگوریتم های ناسا دارد.اما این موضوع شک برانگیز است که چرا باید ارزی را بسازد که توسط خودش کنترل نشود و اختیار آن به دست آحاد افراد باشد.

اطلاعاتی درمورد بیت کوین و رمز ارزها

بیت کوین چیست؟

ویژگی اصلی بیت کوین

بیت کوین توسط چه کسی کنترل می شود؟

گروه های موجود در بیت کوین 

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.