CHATBOT چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
CHATBOT چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟
توضیحات
سرفصل ها
CHATBOT چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟

به طور کلی چت بات یک سیستم پیام رسان  ساخته شده با هوش مصنوعی است که انتقال مکالمات صوتی و نوشتاری را بر عهده دارد.

عملکرد CHATBOT به چه صورت است؟

چت بات که نام دیگر آن چتر بات یا تاک بات و ... است در سیستم های مکالمه مورد استفاده قرار می گیرد که از اهداف آن می توان به کسب اطلاعات و دادن امکانات بهتر به کاربران اشاره کرد.

برخی از این سیستم ها به طور پیشرفته تری عمل کرده و با استفاده از بانک اطلاعات خود بهترین پاسخ را با توجه به مکالمات ارائه می دهند.

طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت کاتالیست 90 % استفاده افراد از گوشی های موبایل صرف مکالمه شده و منطقی است که عملکرد و خدمات بهتر باید در مواردی استفاده شود که کاربرد بیشتری دارد چرا که هم منبع درآمد به این سمت است و هم باعث راحتی کار افراد و کاربران می شود.

 

کاربرد CHATBOT در چه مواردی است؟

کاربردی ترین استتفاده آن هنگام خرید های اینترنتی و آنلاین است.به این صورت که هنگامی که قصد خرید  یک کالایی را در سایت دارید,اول از همه باید با ویژگی های آن نظیر جنس,سایز وقیمت آن آشنا شوید و هر سوالاتی که در این زمینه دارید باید پاسخ داده شود.

به کمک CHATBOT به سادگی این مکالمه امکان پذیراست.

 

اهمیت بات ها در چه مواردی است؟

در ابتدای امر این تصور می شود که بات ها یک سیستم پیام رسان ساده هستند اما در عمل اینگونه نیست.چیزی که بر همگان مشخص است این است که استفاده افراد از پیام رسان ها بیشتر از شبکه های اجتماعی است.پس تمرکز افراد برای کسب درآمد اینترنتی باید به سمتی معطوف شود که افراد بیشتر از آن استفاده می کنند مانند پیام رسان ها.پس این موضوع بستری را برای کسب درآمد به وجود آورده که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است و هرفردی که بخواهد می تواند درآمد خود را از این طریق تامین کند و به بازاریابی کار خود نیز بپردازد.

 

عملکرد بات ها به چه صورت است؟

چت بات ها به دو صورت هستند.یکی از آنها صرفا بر اساس قوانین موجود عمل می کند,اما دیگری نوعی بهتر و ارتقا یافته تر از یادگیری ماشین است. 

واضح است چت باتی که بر اساس قوانین عمل می کند پیشرفته نیست و قابلیت های اندکی دارد و فقط به بررسی و پاسخ بعضی از درخواست ها می پردازد و توانایی درک وتشخیص خواسته ی های اشتباه و درست را ندارد.

اما نوع دیگر چت بات ها که از هوش مصنوعی استفاده می کنند لزومی نیست که درخواست ها کاملا درست و واضح باشد زیرا خود چت بات قابلیت تشخیص هدف کاربر را دارند و هرچقدر این ارتباط بین چت بات و کاربران بیشتر باشد به یادگیری آنها افزوده شده و به نحوی ارتقا پیدا می کنند.

 

CHATBOT شرکت های معروف

طبق مطالب گفته شده به این نتیجه می رسیم که CHATBOT به یک منبع درآمد برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده و طبق آماری که از فیسبوک در دسترس است, چیزی حدود 300.000 ربات در مسنجر مشغول به فعالیت هستند.در ادامه شرکت های معروفی که از CHATBOT استفاده کرده اند را معرفی خواهیم کرد.

 • Lyft

این شرکت برای درخواست ماشین کاربرد دارد و همانند نرم افزار اسنپ که در کشور خودمان وجود دارد عمل می کند و اطلاعاتی درباره محل دقیق راننده و مشخصات ماشین در دسترس آن در اختیار ما قرار می دهد.این ارتباط از طریق چتFacebook Messenger  و Slack و یا پیام صوتی Amazon Echo است.

 

 • Fandango

این شرکت برای علاقمندان به صنعت مد و پوشاک و همچنین فیلم و سریال طراحی شده است.بدین صورت که افراد می توانند مد های هفتگی را بشناسند واز پشت پرده فیلم ها آگاه شوند.

 

 • Spotify

این شرکت در صنعت موسیقی کاربرد دارد و امکاناتی مانند پیدا کردن موسیقی دلخواه, و انتشار آن در شبکه های اجتماعی و حتی گوش فرا دادن به آن را در اختیار کاربران قرار می دهد.همچنین بر اساس انتخاب هایی که داشته باشید یک لیست از موسیقی را به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

مزایای استفاده از CHATBOT

1-مزایای استفاده از CHATBOT در خدمات مشتری 

 • پشتیبانی و ارائه خدمات وب سایت
 • میز کمک IT
 • پشتیبانی درون برنامه ای

 

2- مزایای استفاده از CHATBOT در فروش 

 • شناخت و یافتن مخاطبان هدف 
 • تولید و هدایت لیدها
 • رزرواسیون

 

3- مزایای استفاده ازCHATBOT در بازاریابی

 • توصیه ها وتوضیحات محصول
 • شروع یک مکالمه فعال  
 • نوتیفیکیشن های شخصی سازی شده

 

روش های ساخت CHATBOT

 

به دو طریق ساخت CHATBOTامکان پذیر است.

 

 1. استفاده از پلتفرم:این یک روشی آسان برای افرادی است که زمان زیادی در اختیار ندارند و روش استفاده از آن نیز بسیار آسان است.از مزایای دیگر آن این است که نیازی به کد گذاری ندارد.همچنین ناگفته نماند که در این روش شما می توانید به سنجش عملکرد خود نیز بپردازید و اطلاعاتی درمورد میزان پیشرفت CHATBOT خود در اختیار داشته باشید تا با چشمانی باز به تلاش های خود در این زمینه بپردازید.

استفاده از Scratch:

این روش برای مواقعی کاربرد دارد که شما نیازمند یک chatbot بسیار پیشرفته باشید.اما در این روش شما نیازی به درک اطلاعاتی مفهمومی و دقیق از chatbot  نخواهید داشت.

CHATBOT چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟

CHATBOT چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟

عملکرد CHATBOT به چه صورت است؟

کاربرد CHATBOT در چه مواردی است؟

CHATBOT شرکت های معروف

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.