راهکار هایی برای افزایش امنیت در خانه

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
راهکار هایی برای افزایش امنیت در خانه
توضیحات
سرفصل ها
راهکار هایی برای افزایش امنیت در خانه

مقدمه:

در دنیای امروزه چیزی اهمیت بسیاری دارد امنیت است و شامل سه بخش مهم است:امنیت روانی ,امنیت مالی و امنیت جانی.

تامین امنیت دو بخش مالی و جانی , برعهده سازمانهای دولتی است و ارگانهای بسیاری را شامل می شود ولی ما نیز نباید از این موضوع غافل شویم, بلکه ما نیز باید با راهکارهای مناسب به کمک آنها بیاییم و قبل از آنها نیز دست به کار شویم زیرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

برای افزایش امنیت خانه 15 راهکار اساسی وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 

 • گام اول:ایمن نگه داشتن ورودی خانه ها 

شاید اولین چیزی که در مورد امنیت خانه به ذهنمان برسد, درب های ورودی است.بله همینطور است.بیشتر دزدی های انجام شده از خانه هایی صورت میگیرد که درب های ضد سرقت نداشته اند و یا هیچ حفاظی بر رو درب ورودی نصب نشده است.

به علاوه در این مرحله می توان از چشمی در و زنجیر در نیز بهره برد و باید قفل ها و لولاهای درب نیز چک شود که هیچ نقصی نداشته باشد.

 

 • پنجره ها از دیگر مواردی است که باید بدان توجه کرد.

بعد از درها باید تمرکزها به سمت پنجره معطوف شود.پس باید به چفت شدن آنها توجه کرد و مورد بررسی قرار داد که اشکالی در آن وجود نداشته باشد.در در این مورد پنجره هایی که در معرض دید نیستند بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

 

 • افزایش امنیت خانه و استفاده از سیستم های ضد سرقت

در این مورد می توان از سیستم های ضد سرقت و زنگ خطر استفاده کرد.سیستم هایی که در آن هویت صاحب خانه را تایید می کند و باوجود  رمز عبور به هر شخصی اجازه ورود نمی دهد.این سیستم همچنین برای موارد خطرناکی همچون آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد و از دیگر قابلیت های آن این است که می توانید از راه دور به کنترل آن بپردازید.

 

 • نقاط کور و بدون روشنایی اطراف خانه از عواملی است که امنیت خانه را مورد تهدید قرار می دهد.

سارقان در تاریکی راحت تر می توانند اقدام به دزدی کنند اما در روشنایی ریسک بیشتری برایشان به همراه دارد که از آن می هراسند.پس بدین منظور تا جایی که امکان دارد به روشن کردن اطراف خانه و نقاط کور اطراف خانه بپردازید.در این راستا چراغ های دارای سنسور حرکتی بهترین گزینه هستند.

 

 • بالابردن امنیت خانه و کلیدهای یدک

از دیگر کارهایی که امنیت خانه را تهدید می کند عادت های قدیمی است که کلید های یدک را در بیرون از خانه در جایی پنهان می کنیم که اگر کلید اصلی خود را در اختیار نداشتیم با آن وارد خانه شویم.

با این کار راه را برای ورود سارقین مهیا می کنیم.پس دیگر نباید این اشتباه را تکرار کنیم و پیشنهادی که در این زمینه وجود دارد این است که کلی را به شخصی مطمئن واگذار کنیم.

 

 • بالابردن امنیت خانه و شناسایی همسایه ها

به طور کلی از معاشرت با افرادی که آنها را نمی شناسید خودداری کنیم مخصوصا همسایگان.در این مورد همسایه شما به راحتی می تواند راه های ورود به خانه و نقاط ضعف خانه را به دست آورد.

البته به خودی خودی تمامی همسایگان اینگونه نیستند.چه بسا بسیاری از آنها می توانند در بالابردن امنیت خانه شما نیز موثر باشند, منظور ما از ارائه ای مطلب این است که با آن دسته از همسایگانی  که با آنها آشنایی نداریم و هیچ شناختی از آنها دراختیار نیست معاشرت نکنیم.

 

 • وسایل خانه را در معرض دید قرار ندهید.

در این مرحله نباید اشیا قیمتی و وسایل خانه را در تیررس افراد قرار دهید بلکه باید تا جایی که امکان دارد پرده را بکشید و نگذارید داخل خانه به نمایش گذاشته شود.زیرا که با دیدن وسایل گران قیمت سارقین وسوسه می شوند که آنها را بدست آورند.

 

 • فضای اطراف خانه را بسته نکنید.

سعی کنید در اطراف خانه خود اجسام بزرگ مانند گلدان ها, وسایل تزئینی بزرگ قرار ندهید و یا حتی به کاشت درختان بلند نپردازید. چرا که ازعوامل مهمی برای تهدید خانه به شمار می رود به جای آن می توانید از اجسام کوچکتر استفاده کنید و به بوته های کوتاه بسنده کنید.

 

 • مسافرت, از عوامل مهم سرقت

توجه داشته باشید که رفت و آمد هایتان را در اختیار کسی قرار ندهید و اگر می خواهید به مسافرت بروید با در دست گرفتن چمدان های بزرگ جلب توجه نکنید و به افرادی بسپارید که در مدتی که در منزل نیستید به منزلتان بیایند و آن را وارسی مختصری بکنند. چراکه در نبودن شما در هنگام مسافرت اتفاقات زیادی رخ می دهد و برای سارقین آسان تر خواهد بود که از خانه ای سرقت کنند که خالی از افراد است.

 

 • قرار دادن اشیا قیمتی و اسناد و مدارک با ارزش در گاوصندوق

سعی کنید همیشه اموال با ارزش خود را در دسترس همگان قرار ندهید ومحل مناسب و ایمنی برای آنها در نظر بگیرید .در این مورد گاوصنوق ها به صورت موثری عمل کرده است. همچنین می توانیدیک لیست از اشیا با ارزش خود تهیه کنید یا از آنها عکس بگیرید که اگر زمانی به سرقت رفتند راحت تر بتوان به جستجوی آنها پپرداخت.

 

 • با صحنه سازی به سارقان را به اشتباه بیاندازید.

در مواقعی که می خواهید برای مدت کوتاهی از خانه خارج شوید می توانید با روشن نگه داشتن لامپ های خانه و تلویزیون جوری جلوه نمایی کنید که گویی کسی در خانه حضور دارد.در این صورت سارقان این ریسک را نمی پذیرند که داخل خانه شما شوند.

 

 • بالابردن امنیت منزل از طریق تعویض قفل ها

هرگاه وارد منزل جدیدی می شوید حتما به تعویض کردن قفل ها بپردازید که دیگر صاحب خانه قبلی نتواند وارد خانه شود.

 

 • همیشه خودروی خود را قفل کنید. 

فرقی نمی کند که خودروی شما در حیاط , پارکینگ و یا کوچه پارک شده باشد.بلکه شما همواره موظفید که آنرا قفل کنید و از قفل فرمان و پدال نیز استفاده کنید.

 

 • از ورود افراد ناشناس به خانه بپرهیزید.

از راه های متداول سارقین این است که به جای مامور دولتی وارد منزل شوند.پس همواره متوجه این موضوع باشید و تا زمانی که به شناسایی افراد نپرداختید و از آنها مطمئن نشدید درب را بر روی کسی باز نکنید.

 

با رعایت کامل تمامی نکات ذکر شده تا حد بسیار زیادی می توانید امنیت خانه خود را بالا ببرید و از نفوذ اشخاص بیگانه جلوگیری به عمل بیاورید.

از جمله تجهیزات که باعث افزایش بیشتر امنیت خانه می شود نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نصب دزدگیر های اماکن
 • به کار بردن دوربین های مدار بسته 
 • جک پارکینگی
 • نصب آیفون تصویری
 • استفاده از اکسس کنترل های اثر انگشتی, کارتی و رمز
راهکار هایی برای افزایش امنیت در خانه

راهکار هایی برای افزایش امنیت در خانه

تجهیزات مهمی که باید برای امنیت خانه استفاده شود

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.