تکنولوژی چه تاثیراتی بر بهبود کسب و کار خرده فروشی ها داشته است؟

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
تکنولوژی چه تاثیراتی بر بهبود کسب و کار خرده فروشی ها داشته است؟
توضیحات
سرفصل ها
تکنولوژی چه تاثیراتی بر بهبود کسب و کار خرده فروشی ها داشته است؟

اساس و لازمه هر پیشرفتی این است که افراد نسبت به یک وسیله یا یک تکنولوژی احساس نیاز پیدا کنند.پس با افزایش خواسته های افراد جامعه, تکنولوژی نیز به مراتب به پیشرفت بسیاری دست پیدا می کند و شیوه های سنتی و قدیمی جای خود را به تکنولوژی روز خواهند داد.

از جمله نیازهایی که اکنون به آن احتیاج داریم ولی در گذشته نبوده و یا به شکل بسیار ابتدایی در دسترس بوده است صندوق های فروشگاهی برای امور حسابداری است.

تنها وسیله ای که در قدیم وجود داشت یک ابزار ساده به نام چرتکه بود که البته نیازهای افراد را رفع می کرد و از این نظر هیچ کمبودی را احساس نمی کرده اند , اما امروزه تنها صندوق های فروشگاهی می تواند به کمک فروشندگان بیاید و به رفع نیازهای آنان بپردازد.

 

امروزه مدیران نیز به اهمیت صندوق های فروشگاهی پی برده اند, چرا که به سادگی می توانند عملیات خود را با هزینه کمتری انجام داده و با سرعت بالایی که این عملیات صورت می گیرد باعث کارایی بهترمجموعه نیز می شود.همچنین عملکرد صندوق های فروشگاهی در گرو سخت افزار و نرم افزار هایی است که همین نرم افزارها با قرار دادن اطلاعاتی سودمند باعث فروش به صرفه محصولات شده و بسیار در مدیریت مفید واقع شده اند.

حین کار با صندوق های فروشگاهی تمامی اطلاعات خرید, فروش و هزینه ها در دسترس شما قرار می گیرد و با محاسبه تمامی هزینه ها این هشدار را به شما می دهد که دچار زیان نشوید و بدین نحو است که باعث سوددهی بهتر شده که همین موضوع از عوامل توسعه کسب و کار است.

 

علاوه بر موارد بالا از دیگر مزایای صندوق های فروشگاهی به شرح زیر است:

 

 • برای تعیین قیمت یک محصول فقط کافی است که با دستگاه بارکدخوان به شناسایی محصول بپردازیم که بسیار از اتلاف وقت جلوگیری می کند.

 

 • دارای صفحه نمایشگری که مشتری می تواند آن را ببیند  و همچنین صدور فیش که می توانیم از میزان قیمت ها و تخفیف مطلع شویم.

 

 • در اختیار قرار دادن گزارشاتی از قیبل:میزان سود, لیست کالاهای پر بازده  , کالاهای پر فروش و ...

 

از دیگر تکنولوژی ای که به کمک فروشندگان آمده نرم افزار دشت همکاران سیستم است که برای اصناف مختلف به خلق مدل های گوناگونی بر اساس نیازهای افراد پرداخته است.

 

از جمله این اصناف به شرح زیر است:

 • نسخه سوپرمارکت و فرشگاهی
 • نسخه پوشاک, کیف و کفش
 • نسخه لوازم یدکی خودرو
 • نسخه محصولات آرایشی و بهداشتی
 • نسخه قنادی وآجیل فروشی
 • نسخه ابزار و یراق آلات ساختمانی 
 • نسخه سخت افزار و نرم افزارهای کامپیوتری

 

 

مهم ترین تاثیرات تکنولوژی بر صنعت خرده فروشی

 

 • سرعت بخشیدن به انجام امور

فرایندهای اطلاعاتی امور با سرعت بیشتری انجام می شود و از مهم ترین این تاثیرات جلوگیری از صف های طولانی هنگام فروش محصولات است.

 • استفاده بیشتر از فرکانس رادیویی (RFID)

همین روش موجب ارائه خدمات مطلوب تری به مشتریان شده و امور داخلی نیز با عملکرد بهتری صورت می گیرد.

 • اینترنت اشیا (IoT)

اینترنت اشیا و دستگاه های مختلف از روش های نوین دیگری است که با استفاده از تکنولوژی روز به اثربخشی بیشتر روند کار مشتریان انجامیده است.

 • هوش مصنوعی

امروزه با کمک دستگاه ها و سیستم هایی که شروع به یادگیری کرده می توان به پیش بینی و جلوگیری از بسیاری از مشکلات پرداخت. همچنین با اطلاعاتی که از روند کار در اختیار ما قرار می دهند ونیز با پیش بینی از آینده بسیار در توسعه و بهبود روند کاری موثر واقع شده اند.

 

مزایای تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) درصنعت خرده فروشی

این سیستم تبلیغاتی که ساخته شده توسط شرکت اپل است , انقلابی را در صنعت فروشگاهی و خرده فروشی به پا کرده که طبق پیش بینی های انجام شده شاهد سرمایه گذاری بیش از 5 میلیارد خرده فروشی بر این سیستم خواهیم بود.البته این سیستم برای فروشگاه های فیزیکی کاربرد دارد و نه برای فروشگاه های آنلاین . در ادامه به توضیح مزایای این سیستم خواهیم پرداخت.

 

 • این سیستم که به کمک بلوتوث کار می کند و هزینه زیادی نیز در بر ندارد از جمله کارهایی که انجام می دهد این است که هنگام نزدیک شدن افراد به فروشگاه یک پیام خوش آمد گویی برای گوشی های همراه آنها می فرستد که در ابتدای امر باعث جلب توجه مشتری خواهد شد و مشتری را راغب می کند که حتما از این فروشگاه خرید خود را انجام دهد.

 

 • با کمک این محصول می توانیم به نمایش بهتر و تمامی توضیحات تکمیلی در مورد محصولات خود بپردازیم و حتی می توانیم شیوه استفاده از آن را آموزش بدهیم.

 

 • اغلب این اتفاق نیز برای شما رخ داده که هنگامی که وارد یک فروشگاه بزرگی می شوید به دلیل تنوع محصولات و همچنین تعداد اجناسی که در فروشگاه یافت می شود دچار سردرگمی شده و نتوانید محصول مد نظر خود را یافت کنید.باید بگوییم که دیگر هیچ جای نگرانی از این بابت نخواهید داشت چرا که به کمک آیبیکن می توانیم هر محصولی که انتظارش را داریم را جستجو کنیم.

 

 • همچنین به کمک این سیستم می توانیم بر اساس خریدهای قبلی هر فرد اطلاعاتی در زمینه محصولات با فرستادن پیامک در اختیارشان قرار دهیم و یا آنها را از تخفیفات مطلع سازیم.این کار نیز از جمله اقداماتی است که منجر به تشویق افراد برای خرید می شود.
تکنولوژی چه تاثیراتی بر بهبود کسب و کار خرده فروشی ها داشته است؟

تکنولوژی چه تاثیراتی بر بهبود کسب و کار خرده فروشی ها داشته است؟

دیگر مزایای صندوق های فروشگاهی 

مهم ترین تاثیرات تکنولوژی بر صنعت خرده فروشی

مزایای تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) درصنعت خرده فروشی

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.