بهترین ابزارها و تکنولوژی های Back-End در توسعه وب

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
بهترین ابزارها و تکنولوژی های Back-End در توسعه وب
توضیحات
سرفصل ها
بهترین ابزارها و تکنولوژی های Back-End در توسعه وب

اگر شما قصد این را دارید که یک توسعه دهنده در وب باشید, در وهله اول باید به دنبال یک ابزار مناسب برای این کار باشید و در میان ابزارهای مختلفی که وجود دارد قطعا دچار سردرگمی خواهید شد و یا با یک انتخاب اشتباه ممکن است از ادامه کار خود ناکام بمانید.

پس برای جلوگیری از این اشتباه باید با ابزارهای Back-End و قابلیت های آنها آشنا شویم البته قبل از آن برای روشن شدن بهتر به تفاوت هایی که میان فرانت اند و بک اند وجود دارد خواهیم پرداخت.

 

توسعه فرانت اند

فرانت اند به ظاهر قضیه می پردازد در واقع این همان چیزی است که کاربر مشاهده می کند و ابزارهای یک فرانت اند : HTML , CSS و  Javascript است.

 

توسعه بک اند 

اما در بک اند تمامی اقداماتی که صورت می گیرد را کاربران نمی توانند مشاهده کنند  و در پشت چیزی که کاربران می بینند اتفاق می افتد.

 

بهترین فریمورک های بک – اند در توسعه وب 

 

نود جی اس

این فریمورک که از بین همه بیشترین محبوبیت را دارد برای توسعه بخش سرور مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد  آن بر اساس موتور اجرایی 78 است. زبان این فریمورک جاوااسکریپت بوده  و قابلیت هایی فراتر از عملیات مربوط به فرانت اند را قادر است که انجام دهد. 

 

ASP.NET Core

بعد از نود جی اس این ASP.NET Core  است که بیشترین محبوبیت را دارد.از قابلیت های آن می توان به متن باز بودن , کلود با پیکربندی های مبتنی بر محیط , ادغام با فریمورک ها و... اشار کرد.

این ابزار توسعه برای اینترنت اشیا و طراحی و ساخت برنامه های بک اند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

Express.js

اکسپرس جی اس در واقع با نود جی اس مکمل هستند و هر دو در کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند تا با پوشش دادن یکدیگر به بهترین شکل اپلیکیشن های وب پر سرعت تری را خلق نمایند.

اکسپرس جی اس قابلیت های بیشماری دارد که یک نمونه آن سبک بودن این ابزار است و امکان ادغام آن با نود جی اس به دلیل وجود سرویس API بسیار قدرتمند آن است.

البته ناگفته نماند که این قابلیت ادغام فقط برای اکسپرس جی اس نیست بلکه با سایر ابزارهای HTTP و ماژول های مختلف می تواند جفت شود.

 

Laravel

از جمله ابزارهای توسعه نسل جدید لاراول است که از فریمورک های پی اچ پی است و از ویژگی های بارز آن متن باز بودن است که بدون هیچ هزینه ای در اختیار افراد قرار می گیرد.

 

برخی دیگر از ویژگی های آن به شرح زیر است:

 • دارا بودن موتور پر سرعت و سهول استفاده از آن 
 • محیطی قدرتمند
 • بک اند های چندگانه مخصوص عملیات
 • پردازش قدرتمند
 • مبتنی بر سیستم بلادرنگ
 • داشتن ابزار های CLI

 

Java EE

این ابزار که به نام جاوا اسکریپت نیز شناخته می شود  به منظور پشتیبانی از عملیات Enterprise ساخته شده و  دارای مجموعه ای از API های پلتفرم برای جاوا است.

از Enterprise برای ساخت اپلیکیشن های جامع تر, قدرتمند تر و دسترسی بالاتری استفاده می شود.

 

Spring Boot

از این ابزار بک اند برای ساخت اپلیکیشن های اینترپرایز استفاده می شود که تحت عنوان جاوا هستند.از ویژگی های آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • مقیاس پذیری بسیار
 • مستندات کاربردی
 • اکوسیستم جامع و دربردارنده تمامی صفات

 

Django

کاربرد این ابزاربرای ساخت سرویس های RESTful است که به دلیل اینکه کد نویسی های به کار برده شده در آن از حجم کمتری برخوردار است, پس به طبع روند کار بسیار سریع صورت می پذیرد و از قابلیت شخصی سازی بالایی نیز برخوردار است.

همچنین با وجود این فریمورک شما نیازی به کتابخانه های دیگر نخواهید داشت و برای ساخت پروژه های بزرگ بهترین گزینه است.

مثالی از وب سایت های ساخته شده با همین فریمورک :موزیلا, اینستاگرام و دیسکاس است.

 

Flask

Flask از جمله فریمورک های پایتون محسوب می شود که و در واقع نوعی میکرو فریمورک است و در فرایند های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.اگرچه در مقایسه با سایر فریمورک ها از قابلیت های کمتری برخوردار است اما ویژگی هایی دارد که ذکر آنها خالی از لطف نیست.

قابلیت انعطاف بسیار , سبک بودن برای پروژه های کوچک و سرعت بالای آن در توسعه از ویژگی های آن است.

 

Firebase

از جمله پلتفرم هایی که در ساخت بک اند موبایل مورد استفاده قرار می گیرد Firebase است و دیگر قابلیت های آن ساخت برنامه هایی است که نیازی به مدیریت سرور ندارند.

 

Ruby on Rails

این تکنولوژی بک اند از نوع بسیار قدیمی است اما با وجود این ویژگی هنوز هم مخاطبان زیادی هستند که از این نوع ابزار برای توسعه بک اند استفاده می کنند و به کمک آن می توانند به ساخت اپلیکیشن های سمت سرور بپردازند.از ویژگی های آن می توان به مقیاس پذیری بالا, وجود پلاگین های فراوان و انجمن های قدرتمند اشاره کرد.

 

CakePHP

نقطه شروع این فریمورک در سال 2005 است ولی با تغییراتی که که در آن صورت می گیرد آن را به یک فریمورک کاملا مدرن تبدیل کرده است.این فریمورک دارای ابزار های بسیاری است و ساختار تشکیل دهنده آن MVC است.

از ویژگی های بسیاری که باعث محبوبیت بیشتر آن می شود : امنیت بالا, سرعت و دقت بالای آن است.

 

ملاک هایی برای انتخاب ی فریمورک مناسب:

 

 • پروسه یادگیری و زمان بندی آن 
 • مستندات فراوان
 • کتابخانه ها 
 • امنیت بالا
 • قابلیت مقیاس پذیری 
بهترین ابزارها و تکنولوژی های Back-End در توسعه وب

بهترین ابزارها و تکنولوژی های Back-End  در توسعه وب 

بهترین فریمورک های بک – اند در توسعه وب 

ملاک هایی برای انتخاب ی فریمورک مناسب:

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.