تکنولوژی و ابزارهای front-end درتوسعه وب

مدرس:
نظرات:
دسته بندی:
تکنولوژی و ابزارهای front-end درتوسعه وب
توضیحات
سرفصل ها
تکنولوژی و ابزارهای front-end درتوسعه وب

 منظور از توسعه دهندگان فرانت اند چیست؟

امروزه وارد هر سایتی که شوید, در ابتدا با جزئیات ظواهر آن روبه رو خواهید شد و احتمالا این سوال در ذهنتان به وجود خواهد آمد که اجزای تشکیل دهنده این سایت چگونه کار می کند ؟و این چیدمان و رنگبندی و گزینه های آن ساخت دست چه کسی است؟

در واقع یک فرانت اند کار به ظاهر یک سایت می پردازد به عبارتی دیگر کسی که تمامی موارد بالا را می سازد یک فرانت اند کار است و توسعه دهنده فرانت اند یعنی شخصی که به اجرای این طراحی ها در سایت می پردازد.

امروزه شمار توسعه دهندگان فرانت اند دارای افزایش چشمگیری است و علاقمندان به این رشته هر روز بیشتر از قبل است چرا که در وهله اول سایت ها در حال گسترش است و افراد بیشتری را در این زمینه می طلبد.

 

مهارت های مورد نیاز توسعه دهندگان فرانت اند:

 

قطعا تمامی مهارت ها برای هر سطح از افراد مناسب نیست پس این مهارت ها به 4 دسته تقسیم می شود که به ذکر نام آنها خواهیم پرداخت.

1 – مهارت های توسعه دهندگان در سطح مقدماتی

 • HTML
 • CSS

 

HTML مخفف کلمه Hyper Text Markup Language)) به معنی زبان اشاره گذاری متنی است که به نوعی پیکربندی صفحه وب محسوب می شود اما CSS به ظاهر بیشتر سایت توجه دارد و با ظاهر سازی رنگی به جلوه بیشتر سایت کمک می کنند و ظاهر بهتری را ایجاد می کند.

در واقع متن ها و جداول به کمک HTML ساخته می شود و CSS به تکمیل سایت با کمک ابزارهای موجود می پردازد.

 

مهارت های توسعه فرانت اند – CSS

 • جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت از دیگر ملزوماتی است که هر توسعه دهنده فرانت اند باید با آن آشنایی داشته باشد و باعث فعالیت بیشتر در صفحات HTML شده و شامل تعداد زیادی افکت های کاربردی است .

در حال حاضر جاوااسکریپ محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای توسعه دهندگان به شمار می رود و بیشترین سهم زبان برنامه نویسی را به خود اختصاص داده است.

 

 • JQuery

در واقع jQuery نوعی کتابخانه است و با عملکرد سریع خود و سازگاری با موتورهای جستجو مختلف به اجرای بهتر و سریع تر JS کمک بسیاری می کند.

 

2 – مهارت های توسعه دهندگان در سطح میانی

 • ES6

ES6 در واقع نوعی زبان اسکریپت کردن برای جاوااسکریپت است که با ویژگی های خارق العاده ای که دارد کمک های فراوانی به توسعه دهندگان نموده  و ورژن های به روز شده ی  ES1 تا ES6 است.

 

 • ابزار توسعه Chrome

هدف از ساخت این ابزار توسعه بررسی, تجزیه وتحلیل و کمک به رفع اشکالات موجود است که از بخش های زیر تشکیل شده است:

 

 • از اصلی ترین موارد آن وجود نوار ابزارهایی است که به کمک آن می توانیم به ساخت سایت هایی اقدام کنیم که بسیار با گوشی های موبایل سازگار هستند.

 

 • از بخش های دیگر آن وجود ابزارهایی است که در تکرار صفحات و طراحی آنها موثر واقع شده است.

 

 • پنل کنسول که وظیفه اصلی آن کمک به جمع آوری اطلاعات است.

3 - مهارت های توسعه دهندگان در سطح پیشرفته

 

 • توسعه ساده Node.js 

در ابتدا باید در نظر گرفته شود که Node.js زبان برنامه نویسی نیست بلکه محیطی است که به اپلیکیشن ها این اجازه را می دهد تا در آن اجرا شوند که در اینجا منظور اپلیکیشن هایی است که تحت جاوااسکریپت است.

 

 • RESTful API

در واقع این ابزار نوعی انتقال دهنده است وAPI نوعی پل ارتباطی  بین فرانت اند و بک اند می شود.

 

 • توسعه cross-browser

کدهایی که در فرانت اند وجود دارد در نهایت در موتورهای جستجوگر اجرایی می شود و همانطور که می دانید جستجوگرهای بسیاری در این زمینه وجود دارد که هر یک شیوه خاص خود را دارند ولی هدف اصلی در آنها یکسان است.

 

4 - مهارت های توسعه دهندگان در سطح حرفه ای

 

 • آزمایش و اقدام به رفع اشکالات

از آنجایی که انسان جایز الخطاست پس هر گونه اشکالاتی علی الخصوص در این زمینه امری طبیعی است اما باید به رفع این اشکالات پرداخت و با تست کردن ساختارها آنها را عاری از هرگونه خللی سازیم.از جمله روشهای تست کردن صفحات وب UI است و باید همه واکنش های نشان داده شده به رفتار کاربرمورد بررسی قرار گیرد.

 

 • Git و کنترل نسخه

Git  و SVN از جمله سیستم های کنترل نسخه محسوب می شوند و این مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار است و در فرایند توسعه از مواردی هستند که باید انجام گیرند.

تکنولوژی و ابزارهای front-end درتوسعه وب

تکنولوژی و ابزارهای front-end درتوسعه  وب 

منظور از توسعه دهندگان فرانت اند چیست؟

مهارت های مورد نیاز توسعه دهندگان فرانت اند

لیست دانلود

برای دانلود روی لیست کلیک و ایمیل خود را وارد نمایید.