سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

برترین‌ها: بر خلاف تصور اکثر فعالان بازار، حضور ایلان ماسک در برنامه SNL تاثیری که انتظار می‌رفت را نداشت. در جریان پخش این برنامه قیمت دوج کوین با سقوطی ۲۵ درصدی مواجه شد. شاید دلیل اصلی این سقوط مربوط به بخشی از مکالمات ایلان ماسک و مادرش باشد.

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

دو هفته پیش مشخص شد که روز گذشته ایلان ماسک میزبان برنامه SNL خواهد بود. همین خبر کافی بود تا قیمت دوج کوین افزایش پیدا کند و علاقه‌مندان به این رمزارز با انتظار حضور ماسک در SNL، به خرید دوج کوین ادامه دهند.

قیمت این رمزارز در روز‌های اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرد و به بالای ۷۰ سنت رسید. همین موضوع باعث شد بسیاری منتظر قیمت یک دلاری آن باشند و منتظر چنین اتفاقی با حضور ماسک در SNL بودند.

یکی از دلایل انتظار کاربران برای افزایش قیمت این رمزارز، استفاده از نام آن توسط مدیرعامل تسلا در برنامه SNL بود. اگرچه ماسک از نام آن در اجرایش استفاده کرد، اما تاثیری روی افزایش قیمت این رمزارز نداشت. ماسک حتی در این برنامه دوج کوین را آینده بازار ارز اعلام کرد و گفت وسیله مالی غیرقابل توقفی است که دنیا را می‌گیرد.

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

در حقیقت عکس این اتفاق رخ داد و قیمت دوج کوین از ۶۶ سنت به ۵۰ سنت کاهش پیدا کرد و البته در حال حاضر با کمی بهبود، در نزدیکی ۵۵ سنت قرار دارد.

با توجه به اینکه نوسانات بخش طبیعی از بازار رمزارز‌ها محسوب می‌شوند و ارزش دوج کوین در هفته‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته، چنین سقوطی چندان عجیب نیست. با این وجود بسیاری انتظار داشتند که حضور ماسک در SNL باعث شود این رمزارز به قیمت ۱ دلار دست یابد، البته مدیرعامل تسلا اخیرا به کاربران توصیه کرده بود که در سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز‌ها محتاط باشند. این احتمال وجود دارد که در ساعات آینده، روند بازار عوض شود و دوباره شاهد رشد ارزش دوج کوین باشیم.

ماسک در برنامه SNL از ابتلایش به «سندرم آسپرگر» یا نشانگان آسپرگر خبر داد که نوعی اختلال رشد عصبی محسوب می‌شود که در طیف اوتیسم قرار می‌گیرد. مدیرعامل تسلا در این برنامه گفت اولین میزبان SNL با سندرم آسپرگر است یا حداقل اولین نفری است که چنین موضوعی را می‌گوید.

بسیاری از افراد علاقه‌مند به ارز‌های دیجیتال و دوج‌کوین به برنامه: «Saturday night live» چشم دوخته بودند، زیرا ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، که قبلا نیز پشتیبانی خود را از ارزدیجیتال دوج‌کوین نشان داده بود قرار بود میهمان این برنامه باشد. ایلان ماسک در تاریخ ۲۷ آپریل (۷ اردیبهشت) توییتی منتشر کرد که در آن به این برنامه و تاریخ نمایش آن اشاره کرده بود و خود را «پدر دوج کوین» خوانده بود. پس از انتشار این توییت، قیمت دوج کوین رشد چشم‌گیری را تجربه کرد.

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

اما برخلاف پیش‌بینی‌ها همان طور که گفتیم در زمان پخش زنده این برنامه قیمت دوج‌کوین نه‌تن‌ها صعود نکرد، بلکه از ۶۶ سنت به حدود ۵۵ سنت ریزش کرد. این درحالی است که قیمت دوج کوین تا روز گذشته حدود ۷۰ سنت بود. در لحظه نگارش این گزارش، قیمت دوج کوین ۴۸ سنت است.

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

این ریزش تقریبا لحظه‌ای رخ داد که ایلان ماسک و مادرش درباره کادو روز مادر صحبت کردند و به دوج کوین اشاره کردند.

 

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

در این مکالمه، مادر ایلان ماسک به او گفت: «من برای کادوی روز مادر هیجان زده‌ام، فقط امیدوارم دوج کوین نباشد.»

در جواب او ایلان با خنده گفت: «اتفاقاً دوج کوین است»

در مقاله‌ای که اخیراً توسط تیم آسان بیت کوین منتشر شده بود، نیز به این موضوع اشاره شده بود که «اگر خود را آماده کرده‌اید تا پس از پخش برنامه ایلان ماسک با پس‌انداز زندگی خود دوج کوین بخرید، بهتر است کمی «احتیاط» به خرج دهید.»

کاربران در شبکه‌های اجتماعی در حال تمسخر دوج کوین و سقوط قیمت آن هستند، اما با توجه به طبیعت ارز‌های دیجیتال، ممکن است قیمت دوج کوین به سطح قبلی بازگردد.

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

سم ترابوکو، تریدر Alameda Research، پیش‌بینی کرده بود اگر جوکی با محوریت دوج کوین در مونولوگ آغازین ایلان ماسک مطرح یا به‌طور کلی به این رمزارز اشاره نشود، «همه‌چیز به پایان می‌رسد.»

سقوط دوج‌کوین در جریان پخش برنامه SNL

حتی یک اشاره‌ی کوتاه می‌توانست تأثیر در خور توجهی روی قیمت دوج کوین بگذارد. دوج کوین نشان داده که به اتفاقات شبکه‌های اجتماعی حساس است و در واکنش به آن‌ها تغییر قیمت می‌دهد و طبق چندین مطالعه، توییت‌های ایلان ماسک در اغلب مواقع به بالا رفتن قیمت دوج کوین منتهی می‌شود.

بری سیلبرت، بنیان‌گذار و مدیرعامل Digital Currency Group، مالک شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale نیز اعلام کرد از طریق صرافی FTX دوج کوین خود را وارد پوزیشن شورت کرده است. سیلبرت در چند توییت دیگر گفت ابعاد پوزیشن مورد اشاره به یک میلیون دلار رسیده است و هرگونه درآمد یا سرمایه‌ی باقی‌مانده پس از بستن این پوزیشن شورت، به مؤسسه‌های خیریه اعطا می‌شود. بری سیلبرت در یکی از توییت‌ها گفته است زمانش رسیده تا دوج کوین خود را به بیت کوین تبدیل کنید.