المپیک اگر در فضا بود، چه شکلی بود؟

برترین‌ها: به تازگی مراسم المپیک به نحوی غیرمعمول و در مکانی غیرعادی برگزار شده است. در این مراسم خبری از پاندمی، گرمای شدید یا خطر طوفان گرمسیری وجود ندارد. ولی متأسفانه تعداد رقبا بسیار کم است.

المپیک اگر در فضا بود، چه شکلی بود؟

این مراسم به المپیک ۲۰۲۰ توکیو اشاره نمی‌کند، بلکه با نام المپیک فضایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی برگزار می‌شود. این مراسم بیشتر جنبه سرگرمی داشته و غیررسمی است.

فضانوردان روز جمعه ۶ اوت نسخه منحصر به فرد خود از رویداد‌های المپیک را در فضا برگزار کردند. چهار بازی عجیب در این المپیک وجود دارد؛ روتین بدون کف، هندبال بدون دست، شنای فضایی هماهنگ و تیراندازی بدون وزن.

توماس پسکه، فضانورد آژانس فضایی اروپا در توضیح مجموعه عکسی در فیسبوک خود نوشت: برای سرگرم شدن خدمه ما رقابت دوستانه‌ای بین گروه موشک سایوز و گروه دراگون آغاز کرده‌ایم.

المپیک اگر در فضا بود، چه شکلی بود؟

از آن جا که انجام فعالیت‌هایی مانند دوندگی، شنا و اسکیت بورد در فضا امکان پذیر نیست فضانوردان رقابت‌های خود را طراحی کردند.رقابت‌های فضایی جدید تداعی‌گر ورزش، برتری، اشتیاق، کار گروهی، تمرکز و مهارت است، درست همانند آنچه از مسابقات المپیک زمینی انتظار می‌رود.

به عنوان مثال، پسکی درباره شنای فضایی هماهنگ چنین نوشته‌ای را توییت کرده است «شنای فضایی هماهنگ - فرصتی برای نمایش کار گروهی و انسجام جمعی». فضانوردان همچنین به این مناسبت پرچم تمامی کشور‌ها را به سقف ایستگاه فضایی نصب کردند.

همچنین پسکه پیش از آغاز بازی‌ها پیامی از ایستگاه فضایی برای ورزشکاران المپیک ارسال کرد.پیام توماس پسکه برای ورزشکاران المپیک توکیو: اینجا در ایستگاه فضایی بین‌المللی که در فاصله‌ی ۴۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد ما مشتاقانه منتظر تماشای بازی‌های المپیک هستیم. برای همه‌ی ورزشکاران آرزوی موفقیت می‌کنم.

المپیک اگر در فضا بود، چه شکلی بود؟

تصویر ماهواره‌ای از مرکز برگزاری مسابقات در توکیو

در هر صورت، فضانوردان در فضا گل کاشته‌اند و تماشای ویدیوهای زیر بدون شک لبخند را روی لب‌های شما می‌نشاند.

{$sepehr_code_28670}

المپیک اگر در فضا بود، چه شکلی بود؟

{$sepehr_code_28669}

المپیک اگر در فضا بود، چه شکلی بود؟