تویوتا کمری ۲۰۲۱؛ زیباتر و آپشنال‌تر از گذشته

برترین‌ها: شرکت «تویوتا» به تازگی از «کمری» هیبرید فیس لیفت ۲۰۲۱ با ظاهری جدید در بازار اروپا رونمایی کرده است.

تویوتا کمری هیبرید فیس‌لیفت ۲۰۲۱ رونمایی شد

«تویوتا کمری»، به عنوان یکی از مطرح‌ترین برند‌های فعال در مجموعه تویوتا است که از سال ۱۹۸۲ تا کنون مدل‌ها و کلاس‌های مختلف آن به بازار‌های مختلف صادر شده اند. در کشورمان نیز با توجه به سابقه حضور؛ مخاطب آشنایی کامل با مدل اکس وی ۳۰ که در فاصله سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ تولید شده و همچنین اکس وی ۴۰ که از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ تولید شده؛ دارد. اکس وی ۵۰ نیز که مدل‌های آن از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ روی خط تولید تویوتا قرار داشت؛ به میزان محدودتری در بازار ایران یافت می‌شوند.

به تازگی تصاویری از فیس لیفت جدید کمری برای بازار اروپا منتشر شده که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

«تویوتا کمری»، به عنوان یکی از محبوب‌ترین سدان‌های جهان، اکنون وارد فیس لیفت جدیدی در سال ۲۰۲۱ شده است. این خودرو به روزرسانی ظاهری و داخلی را تجربه کرده، اما مشخصات فنی آن بدون تغییر مانده است. کمری هیبرید در نسخه فیس‌لیفت از ظاهر جدیدی برخوردار شده است که شامل فرم متفاوت سپر و جلوپنجره و قسمت ورودی هوا در زیر سپر می‌شود.

تویوتا کمری هیبرید فیس‌لیفت ۲۰۲۱ رونمایی شد

تیغه‌های قسمت زیرین سپر اکنون تا قسمت کناری سپر گسترش یافته اند تا ظاهر دینامیک و اسپرت‌تری را به تویوتا کمری هیبرید فیس‌لیفت هدیه دهند. این تیغه‌ها با رنگ تیره یا خاکستری قابل سفارش هستند.

تویوتا کمری هیبرید فیس‌لیفت ۲۰۲۱ رونمایی شد

افزون بر موارد یادشده، رینگ‌های ۱۷ و ۱۸ اینچی خودرو با ظاهر متفاوتی طراحی شده اند و پوشش چراغ‌های LED عقب رنگ جدیدی دارد. تویوتا برای بدنه کمری هیبرید فیس لیفت ۲۰۲۱ نیز، رنگ خاکستری جدیدی را درنظر گرفته است. افزون بر طراحی ظاهری، در کابین خودرو نیز تغییرات چشمگیری صورت گرفته است.

طراحی کابین

در قسمت کابین خودرو، بدون شک مهم‌ترین تغییر قرارگیری نمایشگر ۹ اینچی جدید برای سیستم سرگرمی است. این نمایشگر که به صورت متحرک طراحی شده، به منظور ارگونومی و دسترسی بهتر اکنون در ارتفاع بالاتری نصب شده است.

تویوتا کمری هیبرید فیس‌لیفت ۲۰۲۱ رونمایی شد

همچنین برای نمایشگر دکمه‌های فیزیکی طراحی شده تا کار کردن با آن راحت‌تر شود. افزون بر نرم افزار به روزرسانی شده و عکس العمل بهبودیافته، سیستم سرگرمی از اپل کارپلی و اندروید اتو نیز در حالت استاندارد پشتیبانی می‌کند.

تویوتا کمری هیبرید فیس‌لیفت ۲۰۲۱ رونمایی شد

خریداران تویوتا کمری در بازار اروپا می‌توانند دو پوشش چرمی پریمیوم با رنگ‌های جدید بژ یا سیاه را انتخاب نمایند. برای صندلی‌های چرمی خودرو از الگوی دوخت جدیدی استفاده شده است تا امکان پشتیبانی از سیستم تهویه فراهم شود. برای داشبورد خودرو نیز دو الگوی طراحی چوب Black Engineered و Titanium Line قابل سفارش خواهد بود.


ایمنی خودرو

تویوتا کمری هیبرید فیس لیفت ۲۰۲۱ اکنون از جدیدترین نسخه سیستم ایمنی Toyota Safety Sense بهره می‌برد. از جمله سیستم‌های ایمنی موجود در این بسته می‌توان به جلوگیری از تصادف از قسمت جلو با قابلیت شناسایی خودروها، راهنمای اضطراری فرمان با قابلیت فرمان پذیری در تقاطع ها، کروزکنترل هوشمند به همراه قابلیت شناسایی علائم ترافیکی و راهنمایی دنبال کردن خط اشاره کرد.

تویوتا کمری ۲۰۲۱؛ زیباتر و آپشنال‌تر از گذشته


ویژگی‌های فنی

تویوتا در پیشرانه هیبریدی ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر کمری، که از قابلیت self-charging (خودشارژدهی) بهره می‌برد، تغییری ایجاد نکرده است. این پیشرانه به همراه یک موتور الکتریکی، ۲۱۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. خودروی طی ۸.۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.

این خودرو در سه ماهه نخست ۲۰۲۱ برای فروش وارد بازار اروپا می‌شود.